Wyeliminuj czerwone mięso z diety, jeśli chcesz być zdrowszy

Jeśli myślisz o przejściu na dietę wegetariańską, od czego zacząć? Czy dopiero zaczynasz zakupy i gubisz się w alejkach z produktami spożywczymi?

Możesz też odczuwać niepokój związany z tą zmianą i jest to zrozumiałe. Spróbuj myśleć o tym jako o dodaniu czegoś nowego do swoich nawyków żywieniowych, a nie o drastycznej zmianie.

Czerwone mięso – dla własnego usuń je ze swojej diety

Jeśli twoja dieta konsekwentnie zawiera czerwone mięso, być może możesz zacząć zastępować czerwone mięso innymi pokarmami. Lub najpierw wyeliminuj najbardziej przetworzone i tłuste mięsa, takie jak bekon i hamburgery. Z pewnością postaraj się wyeliminować burgery typu fast food, które mają tak wysoką zawartość tłuszczu i sodu. Jeśli uważasz, że rano przegapisz smak bekonu, spróbuj zastąpić go substytutem boczku na bazie indyka lub warzyw. To nie będzie to samo, ale nie zrezygnujesz od razu z jedzenia, do którego jesteś przyzwyczajony.

Jeśli boisz się zdrowia i czujesz potrzebę zmiany wszystkiego na raz, upewnij się, że kupujesz żywność o dużej różnorodności, gdy zaczniesz odkrywać nowe smaki i konsystencje, które chętnie zastąpisz. jesteś przyzwyczajony do jedzenia. Jeśli nie musisz dokonywać radykalnych zmian naraz, będziesz mieć znacznie większą szansę na długoterminowy sukces, jeśli zrobisz to powoli. Zmniejsz ilość czerwonego mięsa, które jesz co tydzień, nawet jeśli oznacza to zastąpienie mięsa makaronem sosem marinara tylko raz w tygodniu. Zwiększ ilość spożywanych owoców i warzyw. Zacznij od surowych warzyw wieczorem przed kolacją, aby nie być tak głodnym, gdy dojdziesz do głównego posiłku. Zacznij odwracać proporcje mięsa i warzyw i ustaw mięso jako dodatek, a warzywa i zboża jako danie główne.

Jesteśmy stworzeniami z przyzwyczajeniami i odpornymi na zmiany. To dlatego tak wiele diet zawodzi, ponieważ szybko wprowadzamy drastyczne zmiany, aby zapewnić dramatyczne rezultaty. To jest decyzja i zmiana, którą chcesz wprowadzić na całe życie. Spraw, aby była to naturalna i stopniowa zmiana, a możesz spodziewać się wielu kolejnych lat zdrowego życia.

Więcej porad dotyczących zdrowego trybu życia znajdziesz w serwisie https://www.piekniejsza.pl/.