Jak uniknąć przejedzenia i bólu po posiłku?

brzuch-bol

Chyba każdy chciałby czuć się po posiłku lekko i w pełni sił do zajęcia się pozostałą częścią dnia. A nie zawsze tak się dzieje. Nierzadko po jedzeniu czujemy się jeszcze gorzej niż wcześniej, bo zaczynają nam dokuczać wzdęcia, zgaga i inne nieprzyjemne objawy. W takich sytuacjach sięgamy zwykle po domowe sposoby na ból brzucha. A nie byłyby nam one do niczego potrzebne, gdybyśmy nauczyli się jeść w sposób zdrowy, czyli gdybyśmy nauczyli się jeść powoli. To zasada najważniejsza.

Jedzenie w pośpiechu zawsze będzie kończyć się rozmaitymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Musimy wiedzieć, że trawienie pokarmów odbywa się częściowo już w naszej jamie ustnej. To właśnie w niej w dość dużym stopniu trawione są węglowodany, dlatego jeżeli niedokładnie przeżuwamy posiłki albo w ogóle tego nie robimy, bo wręcz połykamy kolejne porcje jedzenia, nic dziwnego w tym, że później nasz organizm musi mocno się wysilać, by strawić to wszystko co spożyliśmy.

Zamiast wynajdować kolejne sposoby na ból brzucha, lepiej zacznijmy jeść powoli i na spokojnie. Skupmy się na tej czynności. Najlepiej by było, gdybyśmy w trakcie posiłku nie zawracali sobie głowy żadnymi dodatkowymi bodźcami, czyli nie oglądali telewizji, ani też nie czytali gazet bądź książek. Po prostu usiądźmy przy stole ze swoim talerzem i poświęćmy te piętnaście minut wyłącznie na samo jedzenie. Dokładnie przeżuwajmy każdy kęs, aby jak najlepiej rozrobić pokarm. Dzięki temu do żołądka trafi już wstępnie przemielona papka, z którą nasz układ pokarmowy szybko i bezproblemowo sobie poradzi.

Skrżetnie przemyślane porady kulinarne, a do tego wyśmienite przepisy na różne pyszności, znajdziesz również pod linkiem pyszniej.pl.

Nawet najlepsze i najbardziej wymyślne sposoby na przejedzenie czy bóle brzucha po posiłku nie zastąpią nam zatem wolnego jedzenia. Nauczymy się spożywać posiłki w sposób świadomy. Skupiajmy się na tej czynności i w konkretnych porach zajmujmy się tylko nią. Wolnego jedzenia można się nauczyć i można się do niego przyzwyczaić.